Mesiáš podle Matouše, 1. část

NOVINKA
Bohuslav Wojnar
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
329 Kč
Dočasně nedostupné

Hlídat dostupnost produktu

katalogové číslo: 0017KZ
EAN: 9788071122302
cena bez DPH:329 Kč
cena vč. DPH:329 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Recenze

„Kvalitní kázání vyžaduje několik základních předpokladů. V první řadě jde o osobní zkušenost s Bohem a schopnost dokázat tuto zkušenost komunikovat druhým. K tomu pak neoddělitelně patří dobrá znalost Písem, vhodná aplikace homiletických, hermeneutických a exegetických principů, obeznámenost (nejen) se starozákonními i církevními dějinami a zběhlost v teologické tradici i v současných teologických trendech. A možná bychom mohli doplnit i další prvky jako je třeba vytříbená práce s jazykem či kvalitní přednes. V tomto smyslu se mi jeví, že se dovednost sestavit dobrá kázání postupně stává zapomenutým řemeslem. Toto však v žádném případě neplatí pro autora této kolekce sebraných kázání na téma Matoušova evangelia, dlouholetého vedoucího a pastora sboru Apoštolské církve Bohuslava Wojnara.

Na každé stránce tohoto textu se setkáte s ukázkovým přístupem ve všech výše zmíněných oblastech. A proto vás jednotlivé řádky nenechají v klidu. Budou vás inspirovat. Budou vás mnohdy i znepokojovat, protože v nich objevíte nové myšlenky a souvislosti, které se nakonec možná až tak nové neukáží? Zjistíte totiž, že čerpají z hluboké tradice, o níž jste možná neměli ani potuchy. A v neposlední řadě vám pomohou i korigovat své vlastní dosavadní představy, znalosti a perspektivy.

Načerpejte tedy z této bohaté studnice vědomostí, dovedností a životních zkušeností jedné z významných osobností našeho současného křesťanského světa, která se svým přístupem snaží přispět k tomu, aby se z dobrého kázání nestalo v našich sborech a společenstvích nedostatkové zboží.“

Radek Smetana, zástupce biskupa AC

Rozměr14,3 × 20,5 cm
AutorBohuslav Wojnar
Počet stránek384
Vazbabrožovaná
Rok vydání2023
VydavatelKřesťanský život
Rabatano
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).