Zpráva a naučení o kazatelství

Jan Amos Komenský
Zobrazit více
0% (0 hodnocení)
240 Kč
Dočasně nedostupné

Hlídat dostupnost produktu

katalogové číslo: 0217POUT
EAN: 9788087606032
cena bez DPH:240 Kč
cena vč. DPH:240 Kč
popis
parametry
soubory a odkazy
diskuze
Recenze

Jan Amos Komenský ve své praktické knize vysvětluje, jak připravovat biblická kázání. Na klíčových verších Písma (např. Jan 3,16) objasňuje základní biblické pravdy. Pečlivě je rozebírá, věrný vlastnímu učení o používání příkladů, a tak nás přivádí k porozumění evangeliu a jeho zdroji ve všemohoucím Bohu. Vyzdvihuje přitom nádherné Boží vlastnosti, zásluhy Syna i Ducha svatého. Kniha, která je čtivě převedena do současné češtiny, je vhodná nejen pro kazatele, ale pro každého čtenáře, který touží po porozumění Božímu slovu.

Z předmluvy ke knize: Komenského Zpráva a naučení o kazatelství patří k těm nemnoha, které můžeme v našem jazyce použít s opravdu nemalým užitkem. Je to kniha nejen pro kazatele, i když jim je určena především. Tuto knihu může s velikým užitkem číst každý křesťan. Ačkoliv není každý muž povolaný k tomu, aby kázal Boží slovo, tak každý křesťan, muž, žena i dítě, je povolán k tomu, aby studoval Písmo ke svému vlastnímu duchovnímu užitku. Komenský předkládá celou řadu principů, které nám mohou pomoci lépe porozumět biblickému textu. Kromě toho je každý křesťan volán k zodpovědnosti za to, čemu naslouchá (Mk 4,24). V tomto směru nám Komenský dává do rukou jedinečný nástroj, který nám může dobře ukázat, co bychom měli od svého kazatele v oblasti kázání očekávat.

Rozměr15,6 × 23,3 cm
AutorJan Amos Komenský
Počet stránek147
Vazbapevná
Rok vydání2013
VydavatelPoutníkova četba
Rabatne
Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).